ovitrelle yan etkileri

Ovitrelle yan etkileri, sizlere bu yazımda ovitrelle enjektör ilacının yan etkilerinden bahsedeceğim. Biliyorsunzu ki her yazımda vurguluyorum ilaç kullanımı önemli bir iştir. Özellikle gebelik te ilaç kullanımı çok çok daha önemli bir iştir. Lütfen doktor tarafından size tavsiye edilmeyen ilaçları kullanmayınız.
ovitrelle yan etkileri
Ovitrelle yan etkileri, Ovaryen hiperstimülasyon sendromu tedavi edilen hastaların yaklaşık %4′ünde gözlenmiştir. Ciddi ovaryen hiperstimülasyon sendromu %0.5′den az hastada rapor edilmiştir. Nadir durumlarda, menotropin/hCG tedavisi ile tromboembolizm bağlantısı gözlenmiştir.

Bazı hastalarda hCG uygulaması sonrasında ektopik gebelik, over torsiyonu ve diğer şikayetler rapor edilmiştir. Bunların ART ile birlikte ortaya çıkan etkiler olduğu düşünülmektedir. Tüm verilerin değerlendirilmesi sonucunda, yaygın olarak görülen yan etkiler (%1-10); lokal reaksiyon/enjeksiyon yerinde ağrı, başağrısı, yorgunluk, kusma/bulantı, karın ağrısı, hafif ya da orta şiddette ovaryen hiperstimülasyon sendromudur. Nadir olarak görülen yan etkiler (%0.1-1); depresyon, sinirlilik, huzursuzluk, diyare, şiddetli ovaryen hiperstimülasyon sendromu, meme ağrısıdır.

ovitrelle guillotine enjektör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>